ABŞ Rusiyanı G20 sammitinə dəvət etdi
Vaşinqton Rusiyanı Mayamidə baş tutacaq növbəti G20 sammitinə dəvət edib. Bu addım ABŞ prezidenti Donald Trampın ABŞ-Rusiya əlaqələrini yaxşılaşdırmaq istiqamətindəki səylərinin davamı kimi qiymətləndirilir.
Redaksiya xəbər verir ki, Rusiyanın xarici işlər nazirinin müavini Aleksandr Pankin jurnalistlərə açıqlamasında bu toplantıda Rusiyanı kimin təmsil edəcəyinin hələ dəqiq olmadığını bildirib. Moskva bu məsələ ilə bağlı qərarı daha sonra verəcək.
G20 sammiti 14 və 15 dekabr tarixlərində keçiriləcək. Bu beynəlxalq tədbir Florida ştatının Mayami şəhərində baş tutacaq.

Washington has invited Russia to the upcoming G20 summit in Miami. This move is seen as a continuation of US President Donald Trump's efforts to improve US-Russia relations.
The editorial office reports that Russian Deputy Foreign Minister Aleksandr Pankin stated to journalists that it is not yet clear who will represent Russia at this meeting. Moscow will make a decision on this matter later.
The G20 summit will be held on December 14 and 15. This international event will take place in Miami, Florida.