ABŞ Prezidenti Tramp Rusiyadan neft alan NATO-ya xəbərdarlıq etdi
ABŞ Prezidenti Donald Tramp bildirib ki, Rusiya ilə bağlı yeni sanksiyaların tətbiqi üçün öncə bütün NATO ölkələri birlikdə hərəkət etməlidir.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp “Truth Social” platformasında yazıb: “Bütün NATO dövlətləri razılaşanda və Rusiyadan neft alımını tamamilə dayandıranda, mən də Rusiya Federasiyasına qarşı böyük sanksiyaların tətbiqinə başlamağa hazıram”.
Trampın sözlərinə görə, ABŞ-ın əlavə iqtisadi təzyiqlərə hazır olmasına baxmayaraq, müttəfiqlərin eyni addımı atması vacibdir. ABŞ Prezidenti Rusiyaya qarşı sanksiyaların yalnız birlikdə həyata keçirildiyi halda real təsir göstərə biləcəyini vurğulayıb.

US President Donald Trump stated that all NATO countries must act together before new sanctions related to Russia can be imposed.
The editorial office reports that Trump wrote on the “Truth Social” platform: “When all NATO states agree and completely stop buying oil from Russia, I will also be ready to start imposing major sanctions against the Russian Federation.”
According to Trump, despite the US being ready for additional economic pressure, it is important for allies to take the same step. The US President emphasized that sanctions against Russia can only have a real impact if implemented collectively.