ABŞ Prezidenti Tramp Rusiyadan neft alan NATO-ya xəbərdarlıq etdi
ABŞ Prezidenti Donald Tramp bildirib ki, Rusiya ilə bağlı yeni sanksiyaların tətbiqi üçün öncə bütün NATO ölkələri birlikdə hərəkət etməlidir.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp “Truth Social” platformasında yazıb: “Bütün NATO dövlətləri razılaşanda və Rusiyadan neft alımını tamamilə dayandıranda, mən də Rusiya Federasiyasına qarşı böyük sanksiyaların tətbiqinə başlamağa hazıram”.
Trampın sözlərinə görə, ABŞ-ın əlavə iqtisadi təzyiqlərə hazır olmasına baxmayaraq, müttəfiqlərin eyni addımı atması vacibdir. ABŞ Prezidenti Rusiyaya qarşı sanksiyaların yalnız birlikdə həyata keçirildiyi halda real təsir göstərə biləcəyini vurğulayıb.

Президент США Дональд Трамп заявил, что для введения новых санкций в отношении России сначала все страны НАТО должны действовать сообща.
Редакция сообщает, что Трамп написал на платформе “Truth Social”: «Когда все государства НАТО согласятся и полностью прекратят закупку нефти у России, я тоже буду готов начать введение крупных санкций против Российской Федерации».
По словам Трампа, несмотря на готовность США к дополнительному экономическому давлению, важно, чтобы союзники предприняли тот же шаг. Президент США подчеркнул, что санкции против России могут оказать реальное воздействие только в случае их совместной реализации.