ABŞ-nun Yaxın Şərqdəki hərbi hava qüvvələrinin miqdarı, 2003-cü ildə İraqın işğalından bəri ən yüksək səviyyəyə çatıb. Bu barədə "Wall Street Journal" qəzeti məlumat yayıb.
Redaksiya məlumat verir ki, cümə axşamı günü ikinci bir təyyarədaşıyan gəminin də bölgəyə göndərilməsi ilə, Ağ Ev davam edən nüvə danışıqlarının nəticəsiz qalacağı təqdirdə, İranla həftələrlə davam edə biləcək bir müharibəyə hazır görünür.
Məlumata görə, ABŞ-nin Yaxın Şərqdəki hərbi mövcudluğunun artırılması, İranın nüvə proqramı ilə bağlı gərginliyin artması fonunda baş verir. Bu addım, ABŞ-nin bölgədəki maraqlarını qorumaq və İranın mümkün təhdidlərinə qarşı hazırlıqlı olmaq məqsədi daşıyır.

The number of US Air Force personnel in the Middle East has reached its highest level since the 2003 invasion of Iraq. This was reported by The Wall Street Journal.
The editorial board reports that with the dispatch of a second aircraft carrier to the region on Thursday, the White House appears prepared for a war with Iran that could last for weeks if ongoing nuclear talks fail.
According to the information, the increase in the US military presence in the Middle East is occurring against the backdrop of rising tensions regarding Iran's nuclear program. This move aims to protect US interests in the region and be prepared for potential threats from Iran.