ABŞ maliyyə naziri Skott Bessent Avropa İttifaqı ölkələrinin nümayəndələrinə Fox Business telekanalında çıxışı zamanı sərt tövsiyə verib.
Redaksiya xəbər verir ki, Bessent Avropa həmkarlarına “ya razılaşmaq, ya da susmaq” vaxtının çatdığını bildirib. Onun fikrincə, əgər Avropa ölkələri “vahid cəbhə” kimi hərəkət etmək istəyirsə, münaqişənin həllinə real töhfə verməlidirlər.
Nazir əlavə edib ki, Donald Tramp danışıqları davam etdirməyə hazırdır və Alyaskada keçiriləcək Rusiya–ABŞ sammiti ikinci raund danışıqların xəbərçisi olacaq.

Министр финансов США Скотт Бессент дал жесткую рекомендацию представителям стран Европейского Союза во время своего выступления на телеканале Fox Business.
Редакция сообщает, что Бессент заявил европейским коллегам, что пришло время «либо согласиться, либо замолчать». По его мнению, если европейские страны хотят действовать как «единый фронт», они должны внести реальный вклад в разрешение конфликта.
Министр добавил, что Дональд Трамп готов продолжить переговоры, и саммит Россия–США на Аляске станет предвестником второго раунда переговоров.