“ABAD” 9-cu ilini qeyd edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan "ABAD" publik hüquqi şəxsin yaradılmasının doqquzuncu ildönümü ilə əlaqədar tədbir keçirilib.
Tədbirdə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev qurum əməkdaşlarını bu münasibətlə təbrik edib, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
"ABAD" publik hüquqi şəxsin direktoru Rüfət Elçiyev qurumun doqquz illik fəaliyyəti ilə bağlı hesabat xarakterli çıxış edib. O bildirib ki, ötən il “ABAD”ın fəaliyyəti daha da genişlənib, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə təqdimatlar keçirilib, bu bölgələrdən toplanan bal məhsulları brendləşdirilərək satışa çıxarılıb, ABŞ bazarına məhsul ixrac olunub. “Wolt Market” platformasında onlayn satış aktivləşdirilib, həmçinin beş yeni satış məntəqəsində “ABAD” məhsulları təqdim olunub. Bundan əlavə, müxtəlif yeni məhsul çeşidləri istehsal edilərək bazara çıxarılıb.
Pilot layihə olaraq Masallıda 7 ailə ilə fəaliyyətə başlayan “ABAD” 9 illik fəaliyyəti ərzində 677 ailəyə dəstək olaraq öz şəxsi bizneslərini inkişaf etdirməsi üçün xidmət göstərib. Həmin sahibkarlardan 508 nəfər dekorativ-tətbiqi xalq sənətimizi canlandıran və qoruyan istedadlı sənətkarlardır. 144 “ABAD”çı isə keyfiyyətli və təbii qida məhsulları istehsal edir. Bundan əlavə, 25 sahibkar müxtəlif sahələrdə öz bizneslərini uğurla inkişaf etdirir.
Tədbir çərçivəsində xidməti fəaliyyətində fərqlənən əməkdaşlar təşəkkürnamələrlə təltif olunublar.
“ABAD” publik hüquqi şəxs Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 23 sentyabr 2016-cı il tarixli Fərmanı ilə yaradılıb və ötən doqquz il ərzində ailə əməyinə əsaslanan mikro, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafı, məşğulluğun artırılması və regionlarda sahibkarların biznes fəaliyyətinin dəstəklənməsi istiqamətində mühüm işlər görüb.

An event was held in connection with the ninth anniversary of the establishment of "ABAD" public legal entity, which operates under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
At the event, Ülvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency, congratulated the employees of the institution on this occasion and wished them success in their future endeavors.
Rufat Elchiyev, Director of the "ABAD" public legal entity, delivered a report on the institution's nine years of activity. He stated that "ABAD"'s activities expanded further last year, presentations were held in the liberated territories, honey products collected from these regions were branded and put on sale, and products were exported to the US market. Online sales were activated on the "Wolt Market" platform, and "ABAD" products were also presented at five new sales points. Additionally, various new product assortments were produced and launched to the market.
Starting its activities as a pilot project with 7 families in Masally, "ABAD" has provided services to support 677 families in developing their personal businesses over its 9 years of operation. Of these entrepreneurs, 508 are talented artisans who revive and preserve our decorative and applied folk art. 144 "ABAD" members produce high-quality and natural food products. Additionally, 25 entrepreneurs are successfully developing their businesses in various fields.
Within the framework of the event, employees who distinguished themselves in their service activities were awarded certificates of appreciation.
The "ABAD" public legal entity was established by Decree of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev dated September 23, 2016, and over the past nine years, it has carried out significant work in the direction of developing family-based micro, small, and medium-sized entrepreneurship, increasing employment, and supporting entrepreneurial activities in the regions.