“ABAD” 9-cu ilini qeyd edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan "ABAD" publik hüquqi şəxsin yaradılmasının doqquzuncu ildönümü ilə əlaqədar tədbir keçirilib.
Tədbirdə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev qurum əməkdaşlarını bu münasibətlə təbrik edib, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
"ABAD" publik hüquqi şəxsin direktoru Rüfət Elçiyev qurumun doqquz illik fəaliyyəti ilə bağlı hesabat xarakterli çıxış edib. O bildirib ki, ötən il “ABAD”ın fəaliyyəti daha da genişlənib, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə təqdimatlar keçirilib, bu bölgələrdən toplanan bal məhsulları brendləşdirilərək satışa çıxarılıb, ABŞ bazarına məhsul ixrac olunub. “Wolt Market” platformasında onlayn satış aktivləşdirilib, həmçinin beş yeni satış məntəqəsində “ABAD” məhsulları təqdim olunub. Bundan əlavə, müxtəlif yeni məhsul çeşidləri istehsal edilərək bazara çıxarılıb.
Pilot layihə olaraq Masallıda 7 ailə ilə fəaliyyətə başlayan “ABAD” 9 illik fəaliyyəti ərzində 677 ailəyə dəstək olaraq öz şəxsi bizneslərini inkişaf etdirməsi üçün xidmət göstərib. Həmin sahibkarlardan 508 nəfər dekorativ-tətbiqi xalq sənətimizi canlandıran və qoruyan istedadlı sənətkarlardır. 144 “ABAD”çı isə keyfiyyətli və təbii qida məhsulları istehsal edir. Bundan əlavə, 25 sahibkar müxtəlif sahələrdə öz bizneslərini uğurla inkişaf etdirir.
Tədbir çərçivəsində xidməti fəaliyyətində fərqlənən əməkdaşlar təşəkkürnamələrlə təltif olunublar.
“ABAD” publik hüquqi şəxs Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 23 sentyabr 2016-cı il tarixli Fərmanı ilə yaradılıb və ötən doqquz il ərzində ailə əməyinə əsaslanan mikro, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafı, məşğulluğun artırılması və regionlarda sahibkarların biznes fəaliyyətinin dəstəklənməsi istiqamətində mühüm işlər görüb.

В связи с девятой годовщиной создания публичного юридического лица «ABAD», находящегося в подчинении Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики, было проведено мероприятие.
На мероприятии председатель Государственного агентства Ульви Мехдиев поздравил сотрудников учреждения с этим событием и пожелал им успехов в дальнейшей деятельности.
Директор публичного юридического лица «ABAD» Руфат Эльчиев выступил с отчётным докладом о девятилетней деятельности учреждения. Он сообщил, что в прошлом году деятельность «ABAD» ещё больше расширилась, были проведены презентации на освобождённых территориях, собранные в этих регионах медовые продукты были брендированы и выставлены на продажу, продукция экспортировалась на рынок США. Были активированы онлайн-продажи на платформе «Wolt Market», а также продукция «ABAD» была представлена в пяти новых торговых точках. Кроме того, были произведены и выведены на рынок различные новые виды продукции.
Начав свою деятельность как пилотный проект с 7 семьями в Масаллы, «ABAD» за 9 лет своей деятельности оказал поддержку 677 семьям в развитии их собственного бизнеса. Из этих предпринимателей 508 являются талантливыми мастерами, возрождающими и сохраняющими наше декоративно-прикладное народное искусство. 144 «АБАД»овца производят качественные и натуральные продукты питания. Кроме того, 25 предпринимателей успешно развивают свой бизнес в различных областях.
В рамках мероприятия сотрудники, отличившиеся в служебной деятельности, были награждены благодарственными грамотами.
Публичное юридическое лицо «ABAD» было создано Указом Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 23 сентября 2016 года и за прошедшие девять лет проделало важную работу по развитию микро-, малого и среднего предпринимательства, основанного на семейном труде, увеличению занятости и поддержке предпринимательской деятельности в регионах.