6 saylı cəzaçəkmə müəssisəsində yanğın olub
Bu gün saat 17:10 radələrində Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar xidmətinin 6 saylı cəzaçəkmə müəssisəsinin ərazisində yanğın hadisəsi baş verib.
Bu haqda Ədliyyə Nazirliyi və Fövqəladə Hallar Nazirliyi Mətbuat xidmətləri birgə məlumat yayıb.
Bildirilib ki, hadisə yerinə dərhal Fövqəladə Hallar Nazirliyi Dövlət Yanğından Mühafizə və Xüsusi Riskli Xilasetmə xidmətlərinin qüvvələri cəlb olunub, yanğın qısa müddət ərzində nəzarətə götürülərək tam söndürülüb:
“Hadisə nəticəsində xəsarət alan olmayıb.
Faktla bağlı araşdırma aparılır.
Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar xidməti tərəfindən təhlükəsizlik tədbirlərinin gücləndirilməsi, məhkum və şəxsi heyətin təhlükəsizliyinin tam təmin olunması istiqamətində zəruri addımlar atılır”.

Сегодня около 17:10 на территории исправительного учреждения №6 Пенитенциарной службы Министерства юстиции произошел пожар.
Об этом совместно сообщили пресс-службы Министерства юстиции и Министерства по чрезвычайным ситуациям.
Сообщается, что на место происшествия немедленно были привлечены силы Государственной службы пожарной охраны и Службы спасения особого риска Министерства по чрезвычайным ситуациям, пожар был взят под контроль и полностью потушен в короткие сроки:
«В результате происшествия пострадавших нет.
По факту ведется расследование.
Пенитенциарной службой Министерства юстиции предпринимаются необходимые шаги по усилению мер безопасности, полному обеспечению безопасности осужденных и личного состава».