6 saylı cəzaçəkmə müəssisəsində yanğın olub
Bu gün saat 17:10 radələrində Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar xidmətinin 6 saylı cəzaçəkmə müəssisəsinin ərazisində yanğın hadisəsi baş verib.
Bu haqda Ədliyyə Nazirliyi və Fövqəladə Hallar Nazirliyi Mətbuat xidmətləri birgə məlumat yayıb.
Bildirilib ki, hadisə yerinə dərhal Fövqəladə Hallar Nazirliyi Dövlət Yanğından Mühafizə və Xüsusi Riskli Xilasetmə xidmətlərinin qüvvələri cəlb olunub, yanğın qısa müddət ərzində nəzarətə götürülərək tam söndürülüb:
“Hadisə nəticəsində xəsarət alan olmayıb.
Faktla bağlı araşdırma aparılır.
Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar xidməti tərəfindən təhlükəsizlik tədbirlərinin gücləndirilməsi, məhkum və şəxsi heyətin təhlükəsizliyinin tam təmin olunması istiqamətində zəruri addımlar atılır”.

A fire incident occurred today around 17:10 on the territory of Penitentiary No. 6 of the Penitentiary Service of the Ministry of Justice.
The press services of the Ministry of Justice and the Ministry of Emergency Situations released a joint statement regarding this.
It was reported that forces from the State Fire Protection and Special Risky Rescue Services of the Ministry of Emergency Situations were immediately dispatched to the scene, and the fire was brought under control and completely extinguished in a short period:
“No one was injured as a result of the incident.
An investigation is underway regarding the fact.
The Penitentiary Service of the Ministry of Justice is taking necessary steps to strengthen security measures and fully ensure the safety of convicts and personnel.”